- Manufacturer Part Number: DVSW0027E
- Item Number: DVSW0027E
- Current Rating: 27 A
- Watts Loss: 92 W
- Voltage: 380-600 VAC
- Frequency: 50 Hz, 60 Hz
- 480V Motor HP: 20 hp
- 550V-600V Motor HP: 25 hp