- Manufacturer Part Number: DVSG0110E
- Item Number: DVSG0110E
- Manufacturer: MTE Corporation
- Product Series: dV Sentry
- Family Series: MTE Filters, dV Sentry Series
- Current Rating: 110 A
- Watts Loss: 175 W
- Voltage: 380-600 VAC
- Frequency: 50 Hz, 60 Hz
- 380V Motor HP: 60-75 hp
- 480V Motor HP: 75 hp
- 550V-600V Motor HP: 100 hp