- Manufacturer Part Number: DVTW0160E
- Item Number: DVTW0160E
- Manufacturer: MTE Corporation
- Enclosed Unit: Yes
- Current Rating: 160 A
- HP @ 240 VAC: 60 hp
- HP @ 480 VAC: 125 hp
- HP @ 575 VAC: 150 hp
- HP @ 600 VAC: 150 hp