- Manufacturer Part Number: DVTW0080E
- Item Number: DVTW0080E
- Product Series: dv E
- Family Series: MTE Line Reactors, dv E Series
- Enclosed Unit: Yes
- Current Rating: 80 A
- HP @ 240 VAC: 30 hp
- HP @ 480 VAC: 60 hp
- HP @ 575 VAC: 75 hp
- HP @ 600 VAC: 75 hp