- Manufacturer Part Number: DVSG0160E
- Item Number: DVSG0160E
- Current Rating: 160 A
- Watts Loss: 289 W
- Voltage: 380-600 VAC
- Frequency: 50 Hz, 60 Hz
- 380V Motor HP: 100-120 hp
- 480V Motor HP: 125 hp
- 550V-600V Motor HP: 150 hp